Futuristinis eksperimentas: kaip atrodys Kalėdų stalas po 100 metų

Paskelbta: 2015-12-11

Futuristai kalba apie ateitį visose gyvenimo srityse, interjero dizaineriai įrenginėja vis daugiau mikrobutų, socialinė medija trina ribą tarp realaus bendravimo ir tikrojo, o futurologai nepaliauja spėlioja, kaipgi viskas bus toje ateityje. Kalėdinės dvasios  bei smalsumo pagauta, 365 EVENTUS komanda kartu su floristu dizaineriu Antanu Mažonu bei Kauno technologijos universitetu nusprendė leistis į smagų eksperimentą ir kartu sukurti ateities projekciją pavadinimu “Kalėdų stalas po šimto metų”. 

Improvizacija futuristinių Kalėdinių pietų tema

Nuo pat vaikystės svajonės apie Kalėdų laiką kupinos šiltų šviesų, eglutės spyglių aromato ir stebuklo, tegul ir telpančio į Kalėdų Senelio maišą, laukimo. Mokslo pasiekimai aritmetinės progresijos (o gal dar didesniu?) greičiu keičiantys kasdienybės ir švenčių įpročius skatina smalsumą: kas bus po vieno ar po keleto šimtmečių? Kokių kalėdinių stebuklų lauks mūsų palikuonys Žemėje (ir Mėnulyje ar Marse?)? Smalsumas skatina ieškoti atsakymų, o trūkstamas grandis užpildyti fantazijos pagalba. Mūsų, šiuolaikinių švenčių kūrėjų ir maisto ruošėjų, šventinės fantazijos kviečia prie Kalėdų stalo. Per šimtmetį mokslas neįtikėtinai patobulėjo! Prieš šimtą metų niekas net savo drąsiausiose svajonėse nebūtų galėjęs atspėti, ko pasieks mokslas, ir kaip šie pasiekimai bus pakeitę pasaulį. Todėl, kad ir kiek naršytume internete, ieškodami atsakymo, kokius patiekalus rinksis ir kaip serviruos Kalėdų stalą ateities žmonija, be fantazijos ir improvizacijų neapsieisime. Ir visai nesvarbu, ar fiziologinius mitybos poreikius žmonija tenkins vartodama piliules, ar papildys organizmo energetinius išteklius injekcijomis, norime tikėti, jog nei laikas, nei mokslo pažanga neatims iš žmogaus malonumo jausmo. Jausti skonį, uosti, matyti, prisiminti. Todėl Kalėdų metas ateityje gal bus tas laikas, kai žmonės, seniai pamiršę valgio ruošimo įgūdžius, tiesiog mėgausis vaizdo ir kvapų sukeliamomis maloniomis emocijomis.

FY5UFPA27IE

4PYXGBIIKTG

3eabdfb0238328b64268dabfde7fdc44c1c08ae1

Kaledu-stalas-ateityje-1O0A4666

Ar tikrai Kalėdas po 100 metų švęsime asmeninių robotų pašonėje?

Niekas tiksliai nežino, ar taip bus jau po šimto metų, tačiau šiai fotosesijai floristas˗dizaineris A. Mažonas išpildyti pasitelkė tikrų tikriausią robotą, daug įvairiausių formų stiklo (panaudojo iš savo tėčio, kadaise chemijos laboratorijoje dirbusio laboranto, paveldėtus įrankius) bei pagyvino netikėtais augalais. Maisto patiekimo indais tapo stikliniai rutuliai, mėgintuvėliai, įvairios kolbos, net tradicinė Kalėdų eglutė spygliais subyrėjo į stiklinę vazą. Gėlės, augalai, kėnio spygliai, indai, įrankiai, apšvietimas, robotai ir visa kita, ką matote nuotraukose, sugulė į vieną projekciją kaip futuristinis Kalėdų stalo eksperimentas.

194463cb4d18dca79b805fdea455fb7d5e678042

f608e9ffe41911cd147c803940bdbe255cf3e008

2DAZW426FSZ

dbec8051c72195b1298b665fcf9032f2c231116b

Kalėdos kasmet, rodos, ateina vis greičiau ir praeina dar greičiau. Mes nebesuteikiame tiek daug reikšmės tradicijai ir vis labiau linkstame ją interpretuoti. Ši fotoprojekcija yra fantazijos žaidimas, kurio rezultatas – Svetlanos Baturos fotokamera užfiksuotas estetiškas, išgrynintas, magiškoje migloje paskendęs kalėdinių pietų stalas.

Gražių ir jaukių švenčių…

CELEBRATE IN STYLE!

Jūsų, 365 Eventus

 

Fotosesijos stilius: „365 eventus“ ir „Floristai ant ribos“

Fotografė: Svetlana Batura