TRUE STORY #2: Rojaus gimtadienio šventė ARBA rožinės ir žydros nukarūnavimas

Paskelbta: 2016-06-17

Naujausios švenčių kolorito tendencijos šiemet – rožinis kvarcas ir dangaus žydra – karaliauja asmeninių švenčių dekore nuo kvietimų, stalų serviruotės, floristinių sprendimų iki dovanėlių svečiams. Tačiau vaikų šventėse šios spalvos, rodos, nėra nauja ir dar kartą patvirtina stereotipus – mergaitėms viskas, kas rausva, berniukams – žydra. Todėl šiemet tėvelius kviečiame susipažinti su naujausiomis vaikų švenčių tendencijomis: tai spalvos nebuvimas – viskas balta ir švaru, o akcentais tampa detalės, tokios kaip gėlės, itin kruopščiai parinkti dekoro elementai ir maistas, įkurtas pačiose netikėčiausiose vietose. Juk ir vaikų gimtadienį galima švęsti stilingai, ne žaidimų kambariuose ir be tradicinių koloritų. Kviečiame praverti duris ir užsukti į ypač stilingą Rojaus trečiojo gimtadienio šventę jo paties kambaryje. Juk geras skonis gimsta dar vaikystėje!

Gimtadienis namuose gali būti stilingas

Šių dienų tendencijos švęsti vaikų gimtadienius žaidimų kambariuose užkariavo tėvų širdis ir mintis, nes tai atrodo labai patogu – namai tvarkingi, vaikai užsiėmę, o ir gimtadienis trunka ribotą valandų skaičių. Tačiau naujose erdvėse dažniausiai vaikai jaučiasi nejaukiai ir jiems reikia žymiai daugiau laiko priprasti ne tik prie žmonių masės, bet ir prie naujos vietos. Visiškai kitaip, kai gimtadienis vyksta namuose, jaukiame kambaryje, kur galima pakviesti pačius artimiausius savo draugus, vaišintis, žaisti ir šiltai bei jaukiai jaustis. Vienai dienai vaiko kambarys gali virsti svajonių vieta, kur jo žaislai, skanus maistas, draugai, dovanėlės ir net šuo linksminasi! Rojaus gimtadienio šventėje tiek maisto patiekimas, tiek dekoro idėjos atspindėjo gimtadienio namuose, konkrečiai, vaiko kambaryje, idėją. Kambaryje dominuojančios juoda ir balta spalvos pagyvintos žaismingomis gėlių puokštėmis, ryškiaspalviu maistu (morkų šiaudeliai, šviežios braškės, arbūzų pyragaičiai ir pan.) bei vaikų švenčių dekorui ypač tinkamomis įvairiomis abėcėlės raidėmis. Visai netikėtai Rojaus knygos lentynose užleido vietą gimtadienio vaišėms, o tortas iškeliavo į stalčių, kur paprastai laikomi šventiniai atributai, tokie, kaip peteliškės, petnešos ir kitos mielos smulkmenos. Dekorui panaudojome ir asmeninius daiktus: Rojaus mėgstamus žaislus, šeimos namų taisykles, virtuvines kopetėles, na o smagūs užrašai kreidelėmis tiesiog ant sienos tapo improvizuotu meniu.

Foto-9_

Foto-53

Foto-14_

Foto-6

Per gimtadienius vaikai VALGO

Neretai atsisakyti idėjos švęsti gimtadienius namuose paskatina baimė dėl valgiaraščio sudarymo (didesnė už aukštyn kojom apvestų namų baimę), nes daugelis vaikų valgo skirtingus produktus arba yra labai išrankūs, be to vaišes vaikams norisi patiekti gražiai ir tai užima ne tik daug laiko, bet ir reikalauja specifinių įgūdžių. Nepaslaptis, kad vaikų švenčių maistas dažniausiai gausus cukraus ir sočiųjų riebalų, sintetinių, vaiko organizmui ypač žalingų priedų: dažiklių, aromatų, emulgatorių. Tačiau vaikų gimtadienių metu mažųjų dėmesį tik trumpam patraukia ryškiaspalvis maistas, jie užsiima žaidimais ir bendravimu, todėl didžiąją užkandžių ir saldumynų dalį tenka išmesti. O galėtų būti atvirkščiai: gimtadienio šventė – labai gera proga pradžiuginti ir vaikučius, ir jų mamas puikiu vaikišku maistu. Mamos, užsakydamos maistą atžalos gimtadieniui, turėtų pageidauti sveiko, vaiko organizmą tausojančio maisto. Gajus ir stereotipas, kad vaikai per gimtadienius nieko, išskyrus picas ar bulvytes fri nevalgo, geria tik gazuotus gėrimus, o dažnas tokio gimtadienio meniu prasideda ir baigiasi tik tortu. Vaikai valgo ir net nemažai! Žinoma, jei maistas spalvotas, pvz. morkų šiaudeliai, jei maistas atrodo gražiai, pvz. kalakutienos kamuoliukai su sezamais, jei gėrimai pagardinti, pvz. puošti šviežiomis vyšniomis. Svarbiausia, kad maistas būtų ne tik skanus ir šviežias, bet kad būtų ir gražiai patiektas: įdomūs indai, spalvingi papuošimai, netradicinis supjaustymas bei paruošimas labai mėgiamas mažųjų degustuotojų.

Foto-22_

Foto-26_

Foto-25

Foto-28

Foto-29

Foto-46

Rojaus „saikingo“ gimtadienio meniu

Jau pirmojo susitikimo metu Rojaus mama žinojo, kad jos atžalos gimtadienyje turi vyrauti sveikas maistas, todėl pageidavo ypatingų savo natūralumu ir negausaus asortimento vaišių. Teisingas ir sveikintinas pageidavimas! Kai nereikia sintetinio ryškumo užkandžių, užtenka parinkti natūraliai spalvingus, gimtadienio temą atliepiančius patiekalus, forma ir pateikimu sklandžiai įsiliejančius į šventinio stalo dizainą. Mažųjų svečių organizmams tikrai nepatiktų įvairių užkandžių skonių maišalynė – 3−5 metukų svečiams pilvukų skausmai būtų neišvengiami. Atsižvelgdami į jubiliato bei jo svečių amžių bei mamos pageidavimus sudarėme tokį Rojaus gimtadienio meniu:

  • Vyšninių pomidoriukų ir mocarelos kamuoliukų salotėlės
  • Krosnyje kepti vištienos kamuoliukai su sezamais ir švelniu naminiu obuolių padažu
  • Naminiai, šviežiai iškepti belgiško stiliaus vafliai su apvirtomis uogomis ir šviežiai išplakta grietinėle
  • Arbūzų pyragaičiai
  • Biskvitinis vyšnių tortas
  • Migdolų pieno kokteiliai
  • Vaisių iešmeliai „Vaiskimo“

Foto-35

Foto-39

Foto-59

CELEBRATE IN STYLE!

Jūsų, 365 Eventus

 

Nuotraukos: 365 Eventus